Papier, ekologia i dużo miłości – historia Muumi Baby – Muumi Baby
Przejdź do treści

Blog

Papier, ekologia i dużo miłości – historia Muumi Baby

Dodano: 19.03.2022
art nr 1 MuumiBaby (1)

Jeżeli potrzeba faktycznie jest matką wynalazków, synonimem troski musi być ojciec – a tezę tę doskonale potwierdza historia powstania ekologicznych pieluszek Muumi Baby. To bowiem dzięki pomysłowości i uporowi pewnego fińskiego taty, Raimo Nuortie, świat poznał rozwiązanie problemów wielu rodziców… doskonałe w swojej prostocie.

Dziecięca skóra jest niezwykle wrażliwa i wymagająca – nieraz bowiem trzeba się mocno natrudzić, aby uniknąć jej podrażnień. Raimo Nuortie nie czekał jednak na gotowe rozwiązania, lecz postanowił sam zaradzić temu problemowi (z którym notabene sam mierzył się w swojej ojcowskiej przygodzie). Jako specjalista z branży papierniczej wykorzystał swoją fachową wiedzę i w 1979 roku stworzył pierwszą pieluszkę z czystego papieru. Ta okazała się być przyjazna zarówno środowisku, jak i wrażliwej skórze dziecka, co stanowiło niemały przełom i najważniejszy krok do stworzenia firmy Delipap Oy oraz pierwszej fabryki ekologicznych pieluszek w Finlandii.

Pomysł Raimo ewoluował na przestrzeni lat i na początku lat 90. zadomowił się na rynku w postaci pierwszych pieluszek pod szyldem Mummi Baby. Nawiązanie do najpopularniejszych fińskich bohaterów, Muminków, stało się ich znakiem rozpoznawczym i szybko zdobyło uznanie wśród odbiorców. Najważniejsza jednak była innowacyjność pieluszek – powstałe z celulozy, bielone czystym tlenem bez użycia chloru i w 100% hipoalergiczne stały się niemalże wybawieniem dla dzieci z wrażliwą skórą (i ich rodziców, rzecz jasna!). Przez dekadę firma osiągnęła kolejne kamienie milowe – zakupiono pierwszą w Skandynawii maszynę do pieluch, stworzono także pieluchomajtki Muumi Walkers.

Dbałość o środowisko od początku przyświecała twórcy Muumi Baby, dlatego w 2009 firma postawiła na kolejne ekologiczne rozwiązanie – pieluchy zaczęto pakować w biodegradowalne torby, które można wykorzystać ponownie. Następnym ważnym krokiem była też decyzja o korzystaniu jedynie z certyfikowanej energii wodnej. Zainwestowano w nową linię produkcyjną, co poskutkowało nowymi miejscami pracy i większymi mocami przerobowymi, a dalszy rozwój pozwolił na wprowadzenie pieluszek także dla noworodków.W 2014 Muumi Baby pojawiły się również w Polsce, dzięki czemu po dziś dzień wspomagają rodziców w walce z podrażnioną skórą maluchów.

Nie dziwi też fakt, że w 2021 fabryka postawiła na korzystanie z energii słonecznej, co pozwoliło na praktyczne wykluczenie emisji dwutlenku węgla. Harmonijne łączenie dbałości o środowisko z najwyższą troską o dobro dzieci sprawiło, że Muumi Baby po dziś dzień stanowią innowację na rynku – grono zwolenników jednorazowych ekologicznych pieluch sukcesywnie się poszerza. Dziedzictwo Raimo Nuortie jest zaś nadal podtrzymywane przez kolejne pokolenia jego rodziny – łącznie z najmłodszymi testerami jakości!

Zobacz także

Certyfikowane pieluszki MuumiBaby – gwarancja jakości i bezpieczeństwa.
Dodano: 14.08.2023

Certyfikowane pieluszki MuumiBaby – gwarancja jakości i bezpieczeństwa.

Jesteśmy dumni z faktu, że pieluszki MuumiBaby otrzymały prestiżowy tytuł „Dobra Marka” w 2022 roku. Co to oznacza?

Bezpieczeństwo i jakość – Certyfikowane pieluszki MuumiBaby.
Dodano: 31.07.2023

Bezpieczeństwo i jakość – Certyfikowane pieluszki MuumiBaby.

Cześć, drogie mamy i tatusiowie! Dzisiaj chcielibyśmy podzielić się z Wami informacją o naszych pieluszkach MuumiBaby i ich certyfikatach