Historia – Muumi Baby
Przejdź do treści

Nasza Historia

Poznaj naszą historię

Nasza rodzinna firma Delipap Oy od 1979 roku ułatwia Wasze codzienne życie. Nasze najbardziej znane marki to pieluchy Muumi Baby, podpaski Vuokkoset i produkty higieniczne Helmi. Cieszymy się, że nasze produkty można znaleźć w prawie każdym domu w Finlandii i robimy wszystko, by znalazły się one również w innych krajach europejskich. Jesteśmy dumni z fińskich składników, fińskiego bezpieczeństwa i odpowiedzialności i stale pragniemy rozwijać nasze działania, aby zapewnić najlepsze przyjazne dla skóry i ekologiczne alternatywy, które zaspokoją potrzeby całej Twojej rodziny.

Nasze produkty są wytwarzane w naszych dwóch fabrykach w Veikkola i Tammisaari. „Wnosimy nordycki zdrowy rozsądek do świata jednorazowych produktów pierwszej potrzeby higienicznej i podejmujemy najlepsze decyzje z korzyścią dla ludzi i środowiska. Nieustannie pracujemy nad zmniejszeniem emisji dwutlenku węgla w naszej działalności i tego samego wymagamy od naszych dostawców. Używamy surowców odnawialnych i roślinnych. Te indywidualne decyzje mogą wydawać się błahe, ale razem wszystkie mają ogromne znaczenie dla nas wszystkich i przyszłości naszego środowiska” – wyjaśnia Sanna Karhu, dyrektor generalny Delipap.

Współpracujemy z Fińską Federacją Alergii, Skóry i Astmy i jesteśmy wiodącym producentem produktów higienicznych oznaczonych certyfikatem Nordic Swan Ecolabel. Ponosimy odpowiedzialność społeczną, biorąc pod uwagę wpływ wszystkich naszych działań na środowisko: „Mamy prawdziwy szacunek i czystą fińską miłość do natury. Chcemy zmieniać świat działając w jeszcze silniejszej równowadze z naturą. Naszym celem jest zrozumienie natury w konsumpcji produktów higienicznych i przekazanie cennego dziedzictwa przyszłym pokoleniom” – podsumowuje Karhu.

muumi-baby-sanna-ja-lapset-1

1979

Początek fińskich pieluszek

Wyjątkowa historia naszej firmy sięga 1979 roku, kiedy Raimo Nuortie, ekspert w branży papierniczej i ojciec małych dzieci, postanowił opracować najbardziej przyjazną dla skóry pieluchę na rynku dla swojego syna, który miał wrażliwą skórę.

Nuortie otworzył pierwszą fabrykę do produkcji fińskich pieluszek z nowym opatentowanym pomysłem w Nummela w Finlandii. Surowcem na pieluchę był czysty, nowy papier, który po zgnieceniu tworzył miękką strukturę arkusza. W wyniku tej nowej struktury wilgoć była równomiernie rozprowadzana w pieluszce.

Zaraz po rozpoczęciu działalności wyróżniliśmy się na tle konkurencji naszymi produktami przyjaznymi dla skóry i środowiska, które pod względem jakości były w swojej własnej lidze. Od samego początku jesteśmy również członkiem Stowarzyszenia na rzecz Pracy Fińskiej i mamy prawo używać symbolu Key Flag, aby wskazać, że nasze pieluchy od pierwszego do ostatniego surowca pochodzą z Finlandii.

Raimojakaksoset-bw-round

1991

Narodziny pieluchy Muumi

Nasze pieluchy dziecięce są wprowadzane na rynek jako pieluchy Muumi Baby. Urocze postacie Muminków zdobią kolorowe opakowania i samą pieluszkę. Raimo Nuortie jest zapalonym kolekcjonerem sztuki i widzi, że wartości zawarte w historiach stworzonych przez Tove Jansson, w tym szacunek dla natury, równość i tolerancja, dobrze współgrają z wartościami firmy i produktów. Wartości te są nadal aktualne i obecne w naszej codziennej działalności.

LuxusMuumiteippivaipparyhm091007031-round

1997 - 2001

Symbol alergii oznacza przyjazność dla skóry

Bezpieczny wybór dla Twojego dziecka. Pieluchy Muumi to pierwsza marka pieluch na świecie, która uzyskała prawo do używania symbolu Fińskiej Federacji Alergii, Skóry i Astmy. Symbol gwarantuje, że produkt nie zawiera zbędnych substancji nawilżających i zapachowych ani żadnych substancji, które mogłyby podrażnić wrażliwą skórę.

W roku 2001, Delipap inwestuje w pierwszą maszynę do pieluch w krajach skandynawskich.

Wprowadzenie pieluszek Muumi Walkers – pieluchomajtki.

allergiatunnus-round

2006 - 2009

Nordic Swan Ecolabel certyfikat potwierdzający ekologię i przyjazność dla środowiska

Przyjazny dla środowiska wybór dla Twojego dziecka. Fabryka produkująca pieluchy Muumi jest jednym z pierwszych producentów pieluch, którzy otrzymali Nordic Swan Ecolabel. Nordic Swan Ecolabel pomimo swojej skrupulatności i wymogów ekolopgicznych wyznacza tylko minimalne wymagania dla naszej firmy, my zaś nieustannie pracujemy nad produktami jeszcze bardziej przyjaznymi dla środowiska.

W roku 2009, wprowadzono biodegradowalne opakowania

Aby jeszcze bardziej zmniejszyć nasz wpływ na środowisko, zaczynamy pakować pieluchy Muumi w biodegradowalne torby. Opakowanie można ponownie wykorzystać np. jako worek na bioodpady. Jednocześnie zmieniliśmy nasz markowy kolor pieluszek Muumi na zielony, ponieważ chcemy wizualnie podkreślić ekologiczne walory naszych pieluch.

joutsen-bio-bag-round

2010-2012

Energia wodna

Producent pieluszek Muumi przestawia się na używanie wyłącznie certyfikowanej energii wodnej. Energia wodna to odnawialne źródło energii, które w ogóle nie generuje emisji dwutlenku węgla do środowiska.

Inwestycja w jakość pieluszek produkowanych w Finlandii.

Inwestujemy w nową maszynę do produkowania pieluch, która jest największą inwestycją w naszej historii. Nowa linia produkcyjna pieluszki to nie tylko jeszcze lepsza jakość i komfort noszenia, ale również nowe miejsca pracy i zwiększenie mocy produkcyjnych w fabryce Tammisaari. Jednocześnie poprawiamy komfort użytkowania pieluch Muumi – są one jeszcze bardziej chłonne, bardziej miękkie i wyższej jakości. Ekologiczne wartości nadal pozostają w centrum naszej działalności.

vesivoima-round

2014

Wprowadzenie nowej pieluszki z serii noworodkowej

W fabryce Tammisaari zostaje uruchomiona nowa maszyna do produkowania małych pieluszek, a rodzina pieluch Muumi powiększa się, aby powitać długo oczekiwany rozmiar dla noworodków z wycięciem na pępuszek (Newborn, Starters). Nowe pieluszki Muumi są wprowadzane na rynek pod nazwą Muumi Baby.

Wejście pieluszek Muumi do dystrybucji w Polsce przez firmę Daltra

Daltra postanowiła importować ekologiczne fińskie pieluszki Muumi Baby, by wszystkie nowonarodzone i rosnące niemowlęta i małe dzieci mogły skorzystać z dobrodziejstw pieluszki i by nie musiały borykać się z problemami skórnymi.

muumi-baby-vanhat-round-2

2019

40 lat bycia fińską firmą rodzinną

Fiński wybór dla Twojego dziecka. Dzięki 40-letniemu doświadczeniu Delipap nadal specjalizuje się w opracowywaniu i produkcji przyjaznych dla skóry i ekologicznych produktów poprawiających samopoczucie. Jednocześnie publikujemy nową wizję i misję naszej rodzinnej firmy, w której natura i tradycja pozostają w centrum działalności.

muumi-baby-40vuotta

2021

Pieluchy neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla i wykorzystanie energii słonecznej

Pieluszki Muumi Baby są całkowicie neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla. Obliczenia neutralności węglowej pieluch są uwzględniane na każdym etapie cyklu życia naszych pieluch, od produkcji surowców po produkcję pieluch, źródła energii, logistykę hurtową i gospodarkę odpadami.
Wiosną 2021 roku nasza fabryka pieluch zaczęła korzystać z energii słonecznej. Energia słoneczna jest dostarczana do fabryki za pomocą własnych kabli zasilających z parku słonecznego Raaseporin Energia, który znajduje się tuż obok naszej fabryki pieluch. Finowie zatem mogą się pochwalić zewrową emisją dwutlenku węgla, my w Polsce możemy mówić, że jest ona minimalna, gdyż do jej emisji zalicza się transport pieluszek z fińskiej fabryki do magazynu w Polsce. Dlatego dbając również o jak najmniejszy ślad węglowy zawsze zamawiamy maksymalne ilości, bo wiemy, że nasze pieluszki bronią się jakością i są przez Was poszukiwane.

muumi-baby-hiilineutraalius-round

2022

Muumi Baby wyróżnione znakiem DOBRA MARKA

„Szanowni Państwo, w imieniu Organizatora Programu serdecznie gratuluję zdobycia przez markę Muumi Baby tytułu DOBRA MARKA 2022 – Jakość, Zaufanie, Renoma w kategorii: Marki przyjazne środowisku: Artykuły higieniczne dla dzieci: Pieluchy jednorazowe” – to pismo które odebraliśmy z ogromną radością. Przyznane wyróżnienie niezmiernie nas cieszy, tym bardziej, że w ramach programu przedmiotem analiz była aktywność, rozwój, ale przede wszystkim jakość i zadowolenie klientów. Z dumą więc, począwszy od lica tego roku będziemy „chwalić się” przyznanym wyróżnieniem.

marka-round-992×663

Delipap Oy dziś

Do dziś jesteśmy jedynym fińskim producentem jednorazowych pieluszek i podpasek. Delipap jest nadal własnością rodziny Nuortie, a zarządzanie firmą przeszło na następne pokolenie. Nasza firma zatrudnia około 70 specjalistów z różnych branż, którzy dbają o to, aby nasze produkty były wysokiej jakości, ekologiczne i dostępne na sklepowych półkach.

Dyrektorem zarządzającym firmy jest Sanna Karhu, młodsza siostra małego chłopca z opowieści. Inna siostra, Riikka Nuortie, pracuje jako kierownik produkcji. Chłopiec z opowieści, Oskari Nuortie, jest wiceprezesem firmy. Członek rodziny w trzecim pokoleniu, Emilia Nordström, również pracuje nad rozwojem produkcji, podczas gdy czwarte pokolenie już ciężko pracuje nad testowaniem pieluch Muumi Baby wymyślonych i opracowanych przez ich pradziadka.

muumi-baby-freya-oskari-emilia-round-bw