FAQ

Co chcielibyście wiedzieć o pieluszkach Muumi Baby

Co chcielibyście wiedzieć o pieluszkach Muumi Baby

Fińskie certyfikaty jakości:

Fińskie certyfikaty jakości

Pytania i odpowiedzi

Produkty Muumi Baby dostępne są w sklepach internetowych, wybranych aptekach oraz sklepach stacjonarnych.

Głównym dystrybutorem jest sklep www.mlekolandia.pl. Pełną listę sklepów znajdziesz tu. 

Pieluszki Muumi Baby nie zawierają chloru. Celuloza, główny składnik pieluszek jednorazowych, jest w wypadku Muumi Baby bielona w 100% tlenem, bez udziału chloru. To bezpieczne rozwiązanie dla wrażliwej skóry dzieci, które niweluje ryzyko powstania podrażnień lub odparzeń.

Pieluszki Muumi Baby pozbawione są również jakichkolwiek substancji zapachowych i chemicznych, takich jak: lateks, formaldehydy i ftalany. Są całkowicie bezpieczne pod względem dermatologicznym i alergologicznym.

Zdrowy wygląd dziecięcej skóry oraz brak oznak alergii czy też odparzeń to priorytet stawiany sobie przez markę Muumi Baby. Pieluchy Muumi Baby są bezpieczne dla dzieci, bo nie zawierają substancji alergizujących jak chlor, lateks, formaldehyd czy ftalany. Pediatrzy rekomendują pieluszki Muumi Baby szczególnie dla dzieci ze skórą wrażliwą i objawami atopowego zapalenia skóry (AZS).

Surowce, z których wykonywane są nasze pieluszki, są bardzo starannie dobierane, tak aby zapewnić idealną ochronę nawet tej najbardziej wrażliwej skórze. W naszych pieluszkach nie ma żadnych zbędnych substancji chemicznych, płynów czy dodatków zapachowych, a głównym materiałem jest wysokiej jakości celuloza pochodząca z certyfikowanych lasów z terenów Finlandii. Dowodem tego są posiadane przez Muumi Baby certyfikaty.

Nasze pieluszki nie zawierają żadnych tego typu substancji. Postanowiliśmy, że dla zapewnienia prawidłowej ochrony dziecięcej skóry, najlepsze będą zupełnie naturalne pieluszki, wykonane z czystych, starannie wybranych, wysokiej jakości surowców, których nie poddaje się procesom chemicznym.

Nie stosujemy też żadnych barwników, a celuloza - główny surowiec - bielona jest 100% tlenem, a nie chlorem, mogącym powodować podrażnienia. Wysoką jakość pieluszek potwierdzają certyfikaty nadane naszym produktom przez Fińską Federację Alergii i Astmy oraz Nordic Swan.

Pieluszki Muumi Baby, w odróżnieniu od innych pieluch, wykonano w 100% z ekologicznych, wysokiej jakości naturalnych surowców. Celuloza – główny składnik pieluszek jednorazowych, jest pozyskiwana z certyfikowanych lasów, które podlegają polityce zrównoważonej gospodarki surowcami naturalnymi. Proces wytwarzania pieluszek od początku do końca jest zgodny z troską o naturalne środowisko. Nie używa się do ich produkcji chloru, nie wytwarza się podczas niej szkodliwych odpadów, a resztki produkcyjne poddawane są recyklingowi, zaś energia niezbędna do produkcji pozyskiwana jest z elektrowni wodnych, bez szkodliwej emisji dwutlenku węgla.

Opakowanie pieluszek jest całkowicie biodegradowalne i może być wykorzystywane jako torba na biodegradowalne odpady. Te wszystkie starania zostały docenione certyfikatami Nordic Ecolabel oraz przez Fińską Federację Alergii i Astmy.

Certyfikat “Nordic Swan” gwarantuje, że pieluszki Muumi Baby produkowane są w sposób odpowiedzialny i przyjazny dla środowiska, z oryginalnych surowców o znanym pochodzeniu i spełniają najwyższe skandynawskie kryteria ochrony środowiska. Produkty nie zawierają żadnych substancji szkodliwych dla zdrowia osób z nich korzystających oraz dla środowiska naturalnego. Są to jedyne skandynawskie pieluszki, które dotychczas mogą pochwalić się tym certyfikatem.

Proces certyfikacji prowadzony jest przez niezależne instytucje, które kontrolują każdy składnik produktu bezpośrednio u źródła i nadzorują proces produkcji w zakładzie. Dzięki temu można mieć pewność, że celuloza wykorzystywana do produkcji pieluszek Muumi Baby pochodzi wyłącznie z fińskich, odpowiedzialnie eksploatowanych lasów i jest pozyskiwane metodą prześwietlania.

Muumi Baby to jedyne produkowane w Finlandii pieluszki, które posiadają znak "Nordic Swan". Jest to skandynawski certyfikat ekologiczny, który gwarantuje, że pieluszki są przyjazne środowisku, powstają przy użyciu odpowiedzialnie pozyskiwanych, certyfikowanych surowców, posiadają biodegradowalne opakowania, a ewentualne negatywne skutki produkcji na środowisko są ograniczone do minimum.

Dodatkowo marka Muumi Baby posiada certyfikat Fińskiej Federacji Astmy i Alergii. Certyfikat ten potwierdza, że produkt został przebadany przez ekspertów i nie zawiera żadnych szkodliwych substancji chemicznych czy zapachowych mogących podrażniać skórę. Federacja ta nadała pieluszkom miano hipoalergicznych, dostosowanych do potrzeb dzieci o wrażliwej, skłonnej do alergii i podrażnień skórze.

Znak TCF=100% potwierdza, że produkty Muumi Baby nie zawierają chloru, który jest tradycyjnie wykorzystywany do bielenia celulozy. Firma wykorzystuje własną, opatentowaną technologię bielenia celulozy przy użyciu czystego tlenu, którą w 1978 roku opracował założyciel firmy Delipap Oy.

Pieluszki Muumi Baby to certyfikowany produkt, oznaczony Fińskim Kluczem – zarejestrowanym znakiem, którym mogą posługiwać się wyłącznie marki i produkty powstające wyłącznie w Finlandii z lokalnych surowców. Firma Delipap Oy, producent pieluszek, wykorzystuje wyłącznie czyste i bezpieczne surowce, pozyskiwane z fińskich lasów. Pieluszki Muumi Baby produkowane są w Tammisaari/Ekenas na południu Finlandii.

Do produkcji pieluszek Muumi Baby używamy wyłącznie czystych i bezpiecznych surowców. Głównym surowcem jest całkowicie wolna od chloru fińska celuloza, pozyskiwana w certyfikowanych skandynawskich lasach. W procesie produkcyjnym nie generujemy żadnych odpadów, które wymagałyby składowania. Wszystkie odpady powstające podczas produkcji są poddawane procesowi recyclingu lub służą do pozyskiwania energii w procesie spalania. Wykorzystujemy energię odnawialną pozyskiwaną z elektrowni wodnych, dzięki czemu mamy pewność, że produkując pieluszki Muumi Baby nie zanieczyszczamy środowiska szkodliwą emisją dwutlenku węgla.

Dodatkowo opakowania produktów Muumi Baby są w 100% biodegradowalne. Mogą być użyte jako worki na biodegradowalne śmieci. Zatem cały nasz produkt jest bezpieczny dla środowiska naturalnego, co jest dla nas niezmiernie ważne.

Ta strona korzysta z cookies. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej o naszej Polityce Prywatności